3d Mimari Modelleme

Bize Mesaj Gönderin
3d Mimari Modelleme | min solutions

Yapılan çizimler veya oluşturulan oyunların 3d olmasının anlam karşılığı boyut ve derinlik kazandırılmasıdır. Oynadığınız oyunda çizilen bir mimari yapının ayrıntılarının olmaması halinde oyundan alınan keyif hem düşer hem de gerçeklik algısında eksiklik yaşanır. Bunun için 3d mimari modelleme yapılması daha iyi bir tercih olacaktır.

Çizim konusunda eğitim ve tecrübesi olan birisinin 3d olarak da çizim yapmasını beklemek oldukça zor olacaktır. Çünkü çizilen yapının veya nesnenin yönlerini, detaylarını bilmek ve ona göre çizmek zor olduğu kadar emek de verilmesi gereken bir işlemdir.

Nerelerde Kullanılır?

İhtiyacınız olan bir 3d çizimi veya mimari modellemesi farkında olmadan birçok alanda kullandığınızı anlayabilirsiniz.

Bunların başında:

  • Hayalinizde var olan bir oyun,
  • Reklamlar,
  • Animasyon yapımları,
  • Afiş veya tasarımlar

Gibi birçok yerde karşı karşıya kalma durumunuz olur. Çizilen resim ve malzemelerin kullanımına ek hizmetler eklenerek reklamcılık alanında kullanılmasına da sıklıkla rastlanır.

Reklamcılıkta Nasıl Bir Yeri Vardır?

Reklamcılık alanında bir animasyon veya proje elde etmek için önce bir senaryonun oluşturulması ve bunun üzerinden ilerlenmesi gerekli olur. Yapılan senaryoya uygun olacak şekilde reklamcılık alanında gerekli olan müziklerin oluşturulması, seslerin eklenmesi sonrasında elde edilecek olan çalışma en son olarak montaja gönderilir. Yapılan düzenlemeler istenen amaca, senaryoya uygun şekilde yapıldıktan sonra kullanılmak üzere hazır olur.

Ne Kadar Sürede Yapılır?

Yapılacak olan işlemlerin her biri belli oranda uzmanlık ve çalışma gerektirir. 3d çizimleri bu alanda tecrübesi ve yeteneği olan bir çalışan yaparken başka bir tarafta ses veya müzik oluşturulması gerekebilir. Bu sayede işlemler hakkında kısa bir süre veya ortalama şeklinde bir zaman dilimi vermek doğru olmaz. Bunun yerine ne istediğiniz hakkında net içerikler veren bir ön çalışma sunarak üzerinden ilerlemeye çalışmalısınız.

Ücret Belirlenmesi

Yine aynı yoldan ilerleyerek istenen çalışmanın neleri kapsayacağı veya ne gibi maliyetleri beraberinde getireceği hesaplanmalıdır. Fiyattan farklı şekilde elde edilecek olan çalışmanın kalitesi, özgünlüğü ve başarınıza olan katkısına bakılmalıdır. Firmanın uzmanlığı ve kalitesi mutlaka belirleyici olacağından seçim önemlidir.

Hızlı Mesaj Gönder